Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Legendárni chlapci z WHAM! budú mať vlastný dokument

Britské popové duo WHAM!, ktoré v 80. rokoch pobláznilo milióny ľudí na celom svete. medzi ich najväčšie hity patria pesničky ako Wake Me Up Before You Go-Go, Last Christmas či Careless Whisper. Skupina vznikla v roku 1981 a tvorili ju George Michael a Andrew Ridgeley. Ich hudba kombinovala pop, dance a funk a stali sa jedným z kľúčových interpretov tzv. „nového popu“ v tej dobe.

Skupina Wham! sa rozpadla v roku 1986 po ich veľkolepej rozlúčkovej šou v londýnskom Wembley Stadium. Existuje niekoľko faktorov, ktoré prispeli k ich rozpadu. K rozpadu prispeli kreatívne rozdiely medzi oboma účastníkmi.

Andrew zostal viac v úzadí a bol považovaný skôr za amatéra, zatiaľ čo jeho hudobný kolega mal ambíciu na vlastné hudobné projekty. Po rozpade skupiny sa George vydal na sólovú kariéru, s ktorou zožal obrovský úspech. Andrew sa na rozdiel od Georga utiahol viac do úzadia a rozhodol sa venovať viac súkromnému životu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

George znova ožije

Popvý fenomén, ktorý v 80. rokoch minulého storočia uchvátil dva kontinenty, zažije opäť veľký návrat, avšak len na obrazovkách. Streamovacia spoločnosť Netflix prichádza s dokumentárnym filmom, ktorý bude mapovať ich hudobný i súkromný život.

Dokument ukáže zákulisie toho, ako sa obaja hudobníci trápili. Aj napriek tomu, že mali podporu fanúšikov, média ich odmietal.  Označovali ich ako povrchných umelcov, ktorí používali priveľa laku na vlasy a mali falošné opálenie, uvádza portál theguardian.com. Dokument bude vytvorený zo súčasných debát so žijúcim Andrewom a s bývalými rozhovormi so zosnulým Georgom.

Film si budeš môcť pozrieť online už 5. júla. Ak sa vám nechce čakať, patríte ku Georga Michaela a chcete zistiť viac z jeho súkromia, vypočujte si podcast z dielne rádia Melody, v ktorom sa venujeme práve jemu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.