Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Dezodorant ste možno používali zle. Prečítajte si, ako na to

Teplo, pot, nepríjemný pocit. V lete to máme s potením intenzívnejšie. Ak máš pocit, že ten sprej z reklamy vôbec nefunguje, aj keď sľuboval 48 hodín sviežosti, niečo robíš nesprávne. Predtým, ako si ho len tak nastriekaš, povieme ti, čo nemáš robiť.

Dezodorant ráno?
Nie, potrebuje čas

Toto naozaj? Áno, je to tak. Nastriekať by sme si ho podľa fitforfun.de nemali ráno, pred cestou do práce, ale večer. V noci sú totiž potné žľazy menej aktívne a potné kanáliky dokážu lepšie absorbovať aktívne zložky obsiahnuté v dezodorantoch. Tým vedia zabrániť poteniu počas dňa.

Nedávaj si ho na mokrú pokožku

Či už po sprche alebo počas dňa, najprv si pokožku utri dosucha. Mokrá pokožka nedokáže veľmi dobre absorbovať zložky dezodorantu. Zdá sa, že tento produkt je oveľa náročnejší na správne použitie, ako sme si mysleli.

Nedávaj si ho po holení

Jasné, že to láka, šupnúť si ho na čerstvo hladučkú pokožku. Ale nerob to, čakala by ťa alergická reakcia. Dá sa tak predísť prípadným pupienkom, začervenaniu a nepríjemnému svrbeniu.

Neobliekaj sa príliš rýchlo

Buď trpezlivý. Nastriekať, počkať, obliecť sa. Ideálna doba je 10 minút. Jednak si ho nezotrieš a ani ti na oblečení neostanú fľaky.

Nepridávaj vrstvy počas dňa

Dezodorant má totiž iba preventívny účinok. Keď si spotený, je už neskoro. Vtedy by si mal podpazušie aspoň navlhčiť alebo opláchnuť, poriadne utrieť a naniesť novú vrstvu. Ak tieto kroky dodržíš, bude prostriedok naozaj dlhodobo fungovať.

Ako proti fľakom od potu?

Vyperieš ich ľahšie, ak pridáš k prášku špeciálnu prísadu. Lacný domáci prostriedok je sóda bikarbóna, ktorá pomáha neutralizovať nepríjemné pachy a zároveň dokonca zaisťuje, že práčka bude čistá. Použitie je jednoduché. Dve lyžice daj do priehradky k praciemu prášku, ak je oblečenie veľmi spotené, pridaj ešte dve.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.