Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Tri návody, ako si netradične ochladíš drinky

V lete nás najlepšie osviežia studené nápoje. Môžeš ostať pri klasike, dať si všetko do chladničky, pivnice a použiť ľad, alebo môžeš skúsiť tieto finty podľa oe3.orf.at. Máme pre teba tri spôsoby, ako drinky vychladiť netradične a pri tom originálne. Všetky majú svoje plusy a mínusy, možno si vyberieš ten správny.

Spôsob číslo 1: Uterák a slnko

Znie to zvláštne, ale naozaj to pomáha! Fľašu s nápojom jednoducho omotaj uterákom, oblej vodou a daj ju na slnko. Voda sa odparuje, odoberá z fľaše teplo a nápoj bude chladnejší. Bude fungovať aj na pláži. Za 30 minút bude tekutina chladnejšie, nebude ale ľadová.

Spôsob číslo 2: Mrazené hrozno

Tentokrát sa pripravíš pár hodín vopred. Bobuľky nemajú takmer žiadnu vlastnú chuť a môžu fungovať ako ľadové kocky. Niekoľko hodín bude hrozno v mrazničke a potom ti ochladí nápoj. Vyzerá to super luxusne a chutne.

Spôsob číslo 3: Soľ a ľadová voda

Nevýhodou je vysoká spotreba soli, výhodou vysoká účinnosť a rýchlosť. Ak potrebuješ na poslednú chvíľu vychladiť fľašu, nalej do väčšej nádoby studenú vodu, veľa kociek ľadu a pridaj aspoň pol kila soli. Fľaša bude bleskovo vychladená za 2-3 minúty.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.