Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Druhá šanca na život. Psíka zachránili 30 minút predtým, ako mal byť utratený

Trish Bauerová si prešla za svoj život mnohým. Ich dcérka prekonala rakovinu a v roku 2022 sa jej narodilo mŕtve bábätko. Dá sa povedať, že bojuje celý život, a tak nie je prekvapením, že sa rozhodla bojovať aj o život nemeckého ovčiaka Wilbura, ktorého sa ujali len 30 minút pred tým, ako ho mali navždy uspať.

Starostlivosť o zvieratá pre ich rodinu nie je žiadnou novinkou. Portál foxnews.com píše, že za posledné 4 roky zachránili niečo cez 250 mačiatok. Tie Trish vždy zbožňovala, no dlhú dobu mala „obrovský strach zo psov“. Prelomom sa stalo to, keď porodila dcérku, ktorá bola však už vtedy mŕtva. „Je to ona, ktorá ma tlačí k tomu, aby som prekonala rôzne formy strachu s vedomím, že ak prekonám tieto strachy v živote, možno prekonám aj bolesť a strach po jej strate,“ vyjadrila sa Trish.

Presvedčili ju jeho oči

Preto, keď narazila na internete na video s nemeckým ovčiakom Wilburom, kde sa písalo: „Zajtra umriem v tejto chladnej opustenej izbe,“ rozhodla sa konať. „Jeho oči… vyzerali ako moje. Akoby v sebe skrýval tú istú bolesť, cez ktorú som sa ja nedokázala dostať.“

Podľa vyššie uvedeného portálu dostala Trish jedno ráno správu, že Wilbur podstúpi o 30 minút eutanáziu a žiadali ju o jeho záchranu. Pôvodný plán bol, že Wilbura len postrážia na jeden deň a potom pôjde do iného pestúnskeho domova, kde mali ďalších psov, no práve v tom bol problém. Strávil v tomto novom domove s novými psími priateľmi iba jeden deň, keď sa jeden z nich začal k nemu správať agresívne. Preto si ho Trish s jej manželom Johnom museli ísť vyzdvihnúť a zobrať domov, kde ho premenovali na Coopera.

Psíka si adoptovali presne rok po tom, ako stratili dcérku

Nešťastný osud sa však priplietol do cesty, keď ho zobrali k veterinárovi a objavili mu rakovinový nádor na krku. Rozhodli sa ale bojovať a hoci jeho zdravotný stav aj kvôli vyššiemu veku nebol ideálny na operáciu, nestrácali nádej. Aby mohol Cooper podstúpiť zákrok, musel pribrať 10 kíl, informuje spomínaný web.

Mesiac po operácii prišli výsledky, ktoré potvrdzovali, že 12-ročný psík je definitívne bez rakoviny. Oficiálne si ho adoptovali 11. februára – rok po tom, ako nešťastne stratili svoju dcéru. „Popravde, bolo to ako osud,“ hovorí Trish. Pozri si tohto psieho bojovníka aj na tejto fotografii!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.