Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Speváčka Mirka Brezovská: Až časom som si uvedomila, že text piesne Dievča neplač môže mať presah do súčasnosti

V rádiu Melody sme pred nedávnom odštartovali nový koncept, ktorý nesie názov Znovuzrodené hity. V rámci neho vám každý druhý týždeň prinesieme skvelé pesničky a zaujímavé rozhovory s obľúbenými slovenskými interpretmi.

Tešiť sa môžete na príbehy slovenských hitov a taktiež ich budete môcť počuť v novej prerobenej podobe, ktorú umelci zaspievajú naživo a špeciálne pre vás, poslucháčov rádia Melody. Po Jankovi Kuricovi a skupine Vidiek sme sa pozreli na hit Dievča neplač od speváčky Mirky Brezovskej. Spomínaný hit vznikol ešte v roku 1987 a nachádza sa na jej jedinom albume, ktorý sa volá Let.

Ako si spomína na časy, kedy pesnička vznikala? Kto ju priviedol k spevu? Ako jej spevácku kariéru ovplyvnil Robo Grigorov? Prečo nepokračovala v speváckej hudobnej kariére? Čomu sa venuje dnes? To všetko sa dozvieš v najnovšej epizóde podcastu Znovuzrodené hity.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mirka Brezovská prezradila, že až po rokoch od vydania si uvedomila, že text skladby Dievča neplač má presah do súčasnosti. „Došlo mi to až vtedy, keď si ju ľudia osvojili a začali sa v tom texte sami vidieť,“ priblížila. To, či podľa nej mali texty v 80. rokoch väčšiu výpovednú hodnotu ako teraz, si nedovolí súdiť. „Ja som si však vždy stála za tým, čo som spievala,“ povedala a zároveň priznala, že tvoriť hudbu v minulom storočí a režime nebolo úplne jednoduché.

V rozhovore priznala, že že pochádza z hudobne založenej rodiny. Jej otec je skladateľ a brat bol tiež známym hudobník. Aj napriek tomu, že mala blízko k hudbe, kapela Mona Lisa vznikla až potom, keď sa zoznámila s Robom Grigorovom.

V rámci nahrávania rozhovoru vznikla aj nová verzia známej piesne Dievča neplač. Vypočujte si ju. Takto ste ju dozaista ešte nepočuli!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.