Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Mama rafinovane vyliečila 5-ročnému chlapcovi závislosť na telefóne

Technológie sú super, dokážu nám v živote pomôcť a uľahčiť nám život. Zároveň nás ale dokážu negatívne ovplyvniť. Závislosť na smartfónoch je v poslednej dobe problém, ktorý sa netýka len dospelých, ale aj detí.
Podarená čínska rodinka však presne vedela, ako si poradiť so svojím 5-ročným synom, ktorý je tiež už nejaký čas závislý od smartfónu. V posledných mesiacoch ho mal v rukách takmer stále, buď hral hry, alebo pozeral videá.
Podľa menshumor.com sa rodina rozhodla, že ho postrašia.
Mama mu počas spánku nakreslila tmavé kruhy pod oči. Použila paletu s očnými tieňmi. Malého presvedčili, že má chorobu spôsobenú závislosťou na mobile a k mame sa pridala celá rodina. Strýko sa zahral na doktora, po telefóne stanovil diagnózu a chlapcovi nahovorili, že ak neprestane s mobilom, stav sa ešte zhorší. Ten sa vyľakal a okamžite vystrašený začal zisťovať, kedy mu choroba prejde. Liečenie bolo jednoduché. Potierať vodičkou (čistou, prípadne s odličovačom) a neriešiť hry a videá.

Je to každopádne originálny spôsob liečby závislosti, trik ale zabral, a chlapec prestal čumieť do mobilu hneď na druhý deň.
Či by to zabralo aj na múdre a šikovné slovenské dietky ťažko povedať…

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.