Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ochutené špáradlá sú zaujímavá novinka

Možno pravidelne chrúmeš pri telke čipsy, nevydržíš bez jedla pri čítaní, dokonca ani pri práci na počítači. Niekto toto bezduché jedenie vyrieši radšej žuvačkou.
Ak potrebuješ stále niečo ohrýzať, volá sa to orálna fixácia a veľa ľudí to rieši tak, že si do úst strká nielen žuvačky, ale v horšom prípade aj ceruzky, perá, slamky. Dobrá alternatíva sú ochutené špáradlá. Dajú sa kúpiť, ale sú dosť drahé (balíček stojí okolo 10 eur). Oveľa lacnejšie a celkom jednoducho si ich vyrobíš doma. Osviežujú dych a zamestnajú ústa.
Návod na výrobu tejto voňavej maličkosti sme našli na therisingspoon.com a potrebuješ iba obyčajné drevené špáradla a esenciálne oleje v bio kvalite.
Môžeš si vyrobiť rôzne príchute, je to na tebe. Existujú citrusové, škoricové, dokonca mojito, ktoré sa robia zo zmesi limetkového a mätového oleja.

Vybrali sme recept na mätové špáradlá

Budeš potrebovať mätový olej v bio kvalite, 80 kvapiek.
Čajovníkový olej na doplnenie, 3 kvapky.
40 špáradiel.

Oleje zmiešaj v užšej sklenej nádobe, vlož do nej špáradlá a poriadne pohrkaj. Špáradlá by v nej mali stáť špičkami v oleji. Ulož ju niekam do tmy a občas ňou potras. Stačí 24 hodín, aby špáradlá olej absorbovali. Potom ich opatrne vyber a nechaj na papierovej utierke 4-8 hodín vysušiť. Skladuj v uzavretej nádobe.

No a namiesto žuvačky a ohrýzania pera si môžeš osviežiť dych aj takýmto vynálezom.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.