Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

MUDr. Martin Kucharík: Migrénu dokáže diagnostikovať aj všeobecný lekár. Od obyčajnej bolesti hlavy sa líši

V rádiu Melody sme opäť privítali MUDr. Martina Kucharíka, ktorý je neurológ. V najnovšej časti Nerušte klopaním! sa Táňa a Lukáš pýtali na rozdiel medzi obyčajnou bolesťou hlavy a migrénou. „Bolesť hlavy je najčastejšia diagnóza, ktorá postihne človeka za život,“ povedal hneď na úvod.

Bolesť hlavy býva však zväčša len ako druhotný ukazovateľ, čo znamená, že ju spôsobuje niečo iné. „Môže ísť o problémy s krčnou chrbticou, s vysokým tlakom alebo nás trápia prínosové dutiny, pretože sme chorí. Na druhej strane, poznáme aj primárne príčiny bolesti hlavy,“ priblížil neurológ.

Jednou z primárnych príčin môže byť práve migréna, ktorá je podľa neurológových slov ťažko liečiteľná a trápi najviac ľudí. Zároveň však dodáva, že ide o veľmi typické ochorenie a dokáže ho diagnostikovať aj všeobecný lekár. „Vyskytuje sa na jednej polovici hlavy a má sprievodné príznaky,“ približuje. Aké to sú, sa dozviete v rozhovore s MUDr. Martinom Kucharíkom. Migréne a bolestiam hlavy sa venujeme od 4:45.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Nerušte klopaním! môžete počúvať každý utorok v rádiu Melody o 8:10 hod. Ak ste nejaký rozhovor nestihli, máme pre vás riešenie – vypočujte si všetky rozhovory s rôznymi lekármi z archívu rýchlo a jednoducho!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.