Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Čo robia a nerobia ľudia, ktorým krásne vonia dom

Navoňať domácnosť nie je problém, je na to dosť veľa spôsobov aj možností. Dôležité je ale aj to, aby to v dome nepáchlo. Tieto veci nerob, ak nechceš mať čudné vône… Takto to podľa apartmenttherapy.com robia tí, ktorí žijú vo voňavých domovoch.

1.Ľudia, ktorým vonia dom NIKDY nezabúdajú vyčistiť chladničku. Nezabudni pridať sódu bikarbónu do čistiaceho prostriedku, pohltí pachy.

2.Často menia posteľné obliečky. Ani pyžamo ani šaty by sme nenosili každý deň, začali by sme páchnuť. Podobne je to s obliečkami.

3.Nenechávajú mokré oblečenie v práčke. Ak na bielizeň zabudnete, stuchne vám a bude páchnuť. Bude trvať niekoľko cyklov kým pach zmizne z bubna práčky.

4.Pravidelne čistia odtok. Či už máš drvičku alebo bežný odtok, je tam plno baktérií a tie smrdia. Použi špeciálny prípravok určený práve na toto miesto.

5.Ľudia s voňavým domovom NIKOMU nedovolia v dome fajčiť. Dym smrdí v miestnosti, kde sa fajčí, dostane sa aj do ventilácie.

6.Nenechávajú smetný kôš s bioodpadom dlho v kuchyni. Lebo logicky z neho ide zápach… Rastlinné zvyšky uviaž do špeciálneho vrecka a živočíšne zvyšky ako je mäso choď rovno vyniesť von.

7.Vetrajú každý deň, ideálne ráno a večer.

8.Nenechávajú visieť mokrý uterák v kúpeľni. Rovno ho vyvesia von.

9.Nenechávajú zavreté dvierka na práčke, keď netreba. Vo vlhkom bubne by sa totiž množili baktérie a plesne a tie logicky smrdia.

10.Čistia mačací záchod hneď ako je to možné. Za voňavú domácnosť trochu práce určite stojí…

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.