Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Scoooby dooooby dooooo! Ustráchaná doga hrala v seriáli na sobotné rána

Scooby-Doo je hnedý od hlavy po päty s niekoľkými výraznými čiernymi škvrnami. Vo všeobecnosti je pes, ale občas vykazuje zaujímavé ľudské vlastnosti. Tiež má opačné palce a svoje predné labky môže používať ako ruky.

Seriál sleduje dobrodružstvá hovoriacej dogy a štyroch tínedžerov. Fred, Daphne, Velma a Shaggy známi ako Mystery Inc. cestujú po svete v dodávke a riešia záhady, ktoré zahŕňajú duchov, príšery alebo iné nadprirodzené sily.

Pôvodne vznikol na objednávku, plánom bolo vyrobiť niečo na sobotné rána a potešiť tým najmä rodičov. Producenti si vyberali z dvoch možností. Scooby mohol byť malý a nahnevaný, alebo veľký a ustráchaný. Jeden z pracovníkov v štúdiu choval nemecké dogy, tak sa vydali týmto smerom. Pes a jeho kamoš Shaggy sú si veľmi podobní a obaja rovnako motivovaní jedlom.

Jednotlivé diely fungujú na takzvanom princípe vzorca. Na začiatku sa skupina stretne so zlým duchom alebo monštrom. Počas pátrania po stopách sú najmä Shaggy a Scooby prenasledovaní a po zhromaždení stôp a ich analýze zistia, že monštrum nie je nadprirodzené. Zajmú ​​ho, aby odhalili niekoho, kto sa snaží svoj zločin zakryť. Potom je vinník zatknutý a je roztrpčený, že ho zastavila skupina detí a ich pes.

Seriál má vlastnú fanúšikovskú stránku, volá sa Scoobypedia podľa známej encyklopédie. Tam sa dozvieš napríklad aj toto:

Scooby-Doo je z trojčiat a má dvoch bratov, Skippi-Doo a Dooby-Doo.

-Doteraz bojoval presne proti 392 darebákom. Vždy vyhral.

-Scooby má navždy 7 rokov.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.