Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Pripomeňme si nezabudnuteľnú Milku Zimkovú

Odišla spisovateľka, režisérka, herečka. Ale predovšetkým žena, ktorú si zapamätáme ako Johanu Ovšenú z jej najznámejšieho filmu.

Narodila sa 1. augusta 1951 v Okružnej pri Prešove, do školy chodila v Kapušanoch, Prešove a neskôr študovala v Bratislave herectvo na divadelnej fakulte VŠMU. Zo všetkého si zobrala to najlepšie a jej filmy sú nádherne plné východoslovenského nárečia.

Milka Zimková napísala v roku 1980 súbor poviedok Pásla kone na betóne. O dva roky neskôr spolu s režisérom Štefanom Uhrom prišla filmová podoba diela a vytvorila tu aj jednu z hlavných rolí. Ľudia si ju s ňou spájali celý život, a navždy pre nás ostane ženou, ktorá vedela, že „nemáš chlopa, nemáš pravdy…“ Milka Zimková hrala tiež vo filmoch Kosenie jastrabej lúky (1981), Zrelá mladosť (1983), Sedmé nebe (1987), Proč? (1989) alebo Montiho čardáš (1989).

Ďakujeme za všetko, odpočívajte v pokoji.

Emília Zimková zomrela v utorok (30. 5.) v nemocnici v Bratislave vo veku 71 rokov.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

FOTO TASR – Michal Svítok. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií a videí zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.