Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Triky proti komárom, takto ich bude menej

Ľahko je nadávať na komáre, vždy ale môžeme urobiť niečo, aby ich bolo menej. Používame repelenty, odpudzovače, sieťky… Stále je to málo a môžeme si za to často sami. Stačí sa trošku pozrieť na ich štádiá a vývin, aby sme pochopili, ako na nich.

Balkón s kvetmi je pre komáre super miesto.

Tento hmyz priťahujú rastliny a najmä voda a vlhkosť. Dávaj pozor, aby na podlahe balkóna nezostali kaluže a nezabudni odstrániť vodu, ktorá sa hromadí v podmiskách. Tam sa totiž podľa pets-lover.it komáre zdržujú kvôli množeniu. Nejeden, ktorý ťa otravuje, sa tam vyliahol. Rovnakú patáliu ti robia vedrá a misky so zvyškovou vodou, ktoré vytvárajú dokonalé prostredie pre množenie komárov. Ak sa nedajú odstrániť, aspoň ich otoč hore dnom, aby vyschli.

Bzučia ti doma? Pozor na okná. 

Ak nemáš sieťky, večer a ráno, teda počas východu a západu slnka by si mal nechať okná zatvorené. V týchto hodinách masovo nalietavajú komáre.

Kde sa to berie? 

Komáre sa občas objavia aj v zime, je to preto, lebo na vývoj im stačí kaluž v kotolni alebo v šachte. Priestory, kde sú sifóny a odtoky komáre uprednostňujú kvôli vlhkému prostrediu, ktoré sa tu vytvára. Dezinfikuj! To je najlepšia cesta.

Ak repelent, tak prírodný. 

Na domáce repelenty existuje mnoho receptov. Väčšinou sa pripravujú ako silný odvar z voňavých byliniek. Používa sa levanduľa, rozmarín, klinčeky, ale aj citrusy, bylinkové oleje. My sme ti už ponúkli výborný repelent z nádchovníka, ten funguje aj proti kliešťom…

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.