Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Najmenej náročná rastlinka na svete pochádza z Japonska

Riasoguľa je sladkovodná riasa, ktorú môžeš mať vo vode a prežije s tebou celý život. Nájdeš ju aj pod názvom Marimo, alebo Aegagropila linnaei. Vyzerá skvele v akváriu, ale aj v čistom poháriku na pracovnom stole. Je to taká skoro plyšová hračka, ktorú môžeš vziať z vody do rúk a pogúľať, odmení sa ti krásnym guľatým tvarom.

V prírode sa s riasami nikto nemazná, guľaté sú prirodzene, pretože riečne prúdy ich ženú po dne v riekach a potokoch. U teba jej bude dobre v akejkoľvek čistej vode, dokonca prežije pár dní aj na suchu, prosperuje aj v minerálke.Keď je vonku horúco, nádobu často dopĺňaj a nezabudni vymeniť vodu každé dva týždne.

Guľka nepotrebuje žiadne hnojivo, ale môže žiť v akváriu medzi rybkami. Podľa aquaticarps.com Marimo gule sú v Japonsku považované za talizmany pre šťastie. Keďže sa dožívajú aj 200 rokov, prípadne dlhšie, často sa uchovávajú ako rodinné dedičstvo. Ak túžiš po menších guľkách, môžeš machové guličky nakrájať na menšie kúsky a z jednotlivých kúskov vyrastú samostatné riasoguľky.

Za nás túto milú zelenú chlpatú rozkošnú loptičku odporúčame pre všetkých, poteší drobcov, babinu aj kancelárske kamarátky.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.