Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Z neba už pršali kuracie stehná, eurá aj golfové loptičky. Ako je to možné?

Aj keby traktory padali! Poznáme túto slovnú hračku, ale traktory padajúce z neba sme zatiaľ nezachytili. Je ale plno iných vecí, ktoré už z neba padali.

Keď z neba pršalo mäso

Kusy hydiny padali z neba v americkom štáte Virgínia v roku 2012, jeden skončil aj na hlave športujúceho teenagera. Vysvetlenie? Čajky! Tie niekde uchmatli zvyšky, a keď ich niečo vo vzduchu vyplašilo, pustili ich zo zobáka. Existuje aj záznam z roku 1876, ktorý je známy ako Záhada mäsovej sprchy. Z neba tam vtedy pršali kúsky hovädziny, ktoré stačilo zanalyzovať a prišlo sa na to, že to vlastne nebola vôbec hovädzina, ale zvratky supa. Nič príjemné teda…

Lietajúce ryby, žaby, červíky

Rybací dážď sa na svete vyskytuje relatívne často, približne každé dva roky to niekde spadne. Ryby sú väčšinou malé, ale nie vždy je to tak. Za toto už nemôžu vtáky, ale práve počasie. Videl si niekedy hurikán, ktorý berie domy a autá? Tak toto spraví poriadna búrka s rybami. Vezme kŕdeľ v oceáne a vysype (alebo skôr vyleje) ich niekde nad šokovanými ľuďmi. Podobné kúsky stvára búrka so žabami, alebo vodnými červami. 

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Golfové loptičky rovno na hlavu

1969, Florida. Z neba padajú desiatky golfových loptičiek. Ako je to možné? Nuž, množstvo golfových ihrísk a k tomu jeden dobre mierený uragán, ktorý ich vo víre povyťahoval do stratosféry a nechal spadnúť na zem.

Pozor! Pršia peniaze! 

Tak toto by sme brali! Žena v Nemecku v roku 2007 skoro havarovala, keď zrazu zistila, že jej rovno na auto padajú peniaze. V akejsi zmesi naivity a poctivosti to išla vystrašená nahlásiť na políciu. Reuters.com píšu, že keď s ňou policajti išli na miesto, už žiadnu hotovosť nenašli. Doteraz nie je vysvetlené, kde sa kto v nebi rozhodol vyhodiť prachy na zem.

Toto by sme nechceli zažiť… Pavúky

Pavúky nemajú krídla, ale lietať vedia. Pretože si robia padáky. Poznáme to aj u nás počas babieho leta. Obyvatelia vidieckej oblasti v Brazílii hlásili, že u nich „pršia pavúky“, čo je jav, ktorý je podľa odborníkov v regióne typický počas horúceho a vlhkého počasia. V skutočnosti ale nejde o pavúčí dážď, brazílske pavúky totiž visia vo vzduchu na obrovskej spoločnej sieti a naozaj neublížia. Skôr podľa theguardian.com pomáhajú oblasť zbaviť nepríjemného bodavého hmyzu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.