Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ako podľa odborníčky zachrániť zvädnutý šalát? Tento trik nepoznáš!

Ceny šalátu sú tento rok opäť vyššie, ako ten minulý, hlávku kúpiš aj za 2,49… Je škoda ho nechať pokaziť, tak vyskúšaj tento trik.

Pozrime sa teda, ako zachrániť zvädnuté šalátové listy. Našli sme ho na simplemost.com a pochádza od profesionálky a odborníčky na konzervované potraviny. Tracie McMillanová pracovala na oddelení produkcie pre najväčšiu sieť v USA a vydala niekoľko kníh o tom, ako správne skladovať potraviny.

Podľa nej supermarkety namáčajú šalát do horúcej vody predtým, ako ho vystavia. Naozaj sme sa nepomýlili, je to horúca voda, nie studená. Šalát tam nechaj pol hodiny, potom osuš a daj do chladničky. Je to trik, ktorý môžeš ľahko zopakovať doma, kedykoľvek budeš mať zvädnutý šalát, ktorý potrebuješ oživiť.

Nie je to ale iba hlávkový alebo ľadový šalát, na ktorý tento trik funguje, časopis bonapetit.com to vyskúšal aj na zvädnutom ovocí a ďalšej zelenine, kvetinári horúcou vodou dokonca oživujú povädnuté kvety

Ale aj my dobre vieme, že lepšia je vždy prevencia, takže ak sa nechceš starať o zvädnutý šalát, uchovaj ho tak, aby ostal svieži. Robí sa to jednoducho. Šalát vždy vyber z obalu, odrež čo najviac stonku a zabaľ ho do papierovej, alebo bavlnenej utierky. Šalát tak vydrží chrumkavý a čerstvý po dobu 7 až 10 dní.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.