Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Táto veľkonočná tradícia rodiny z Nemecka ťa dostane. Inšpiruješ sa nimi?

Stromčeky ozdobené veľkonočnými vajíčkami a podobnými visiacimi dekoráciami nie sú v tomto období roka nič nezvyčajné. Čo ak by to bol ale strom, na ktorom je zavesených až 10 000 farebných vajíčok?

Christa a Volker Kraftovci zo Saalfeldu v Nemecku berú túto veľkonočnú tradíciu dostatočne vážne na to, aby jeden strom ozdobili viac ako 10 tisícami vajíčok, pričom im to trvalo 2 týždne. Celé sa to začalo v roku 1965, kedy na zdobenie použili len 18 veľkonočných vajíčok. Spočiatku používali plastové, až ich napokon nahradili tými skutočnými, píše portál boredpanda.com.

Dcéra manželov, Gabriela Rumrich, je maliarkou a autorkou farebných kresieb na vajíčkach. Na vzory používala strieborné a zlaté farby, neskôr začala kresliť aj krajinky a mestské motívy. Každé vajíčko je dizajnom jedinečné a niektoré z nich dokonca pripomínajú šperky.

Tento ikonický veľkonočný strom sa stal turistickou atrakciou, pričom láka tisícky ľudí ročne. Na otázku, čo rodina robí so všetkými vajíčkami po Veľkej Noci, odpovedá Volker: „Väčšina z nich je zjedená deťmi a zvyšok dáme na charitu, plastové vajíčka nechávam v garáži na budúci rok.“ Túto veľkonočnú dekoráciu si už, žiaľ, pozrieť nemôžeš, nakoľko je od roku 2015 záhrada Kraftovcov uzavretá.

Poznáš ešte nejakú zaujímavú veľkonočnú tradíciu?

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.