Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Domáce recepty pre krásu od babičky, 2. časť: Ako na pleťové masky

Ako si vyrobiť tonikum z citróna, alebo peeling z ovsených vločiek, to si si už u nás prečítal. Recepty nájdeš TU. Teraz sa pozrieme spolu na babkine pleťové masky.

Podľa jej receptov môžeš pravidelne rozmaznávať svoju pleť relaxačnými maskami bohatými na živiny. Existujú na to rôzne prírodné recepty.

Niekoľko základných pravidiel:

Masky miešaj vždy čerstvé, pretože prírodné zložky majú málokedy dlhšiu trvanlivosť.
Pri aplikácii masku jemne vmasíruj do pokožky a nechaj pôsobiť 15-30 minút, kým nezaschne.
Po tejto dobe masku odstráň a umy si tvár vlažnou vodou.

S bielkovou maskou môžeš bojovať proti vráskam.
Zľahka vyšľahaj bielok, zmiešaj so sušeným mliekom a šťavou z vyžmýkanej uhorky. Môžeš použiť aj použi paradajkovú šťavu a crème fraîche. Nádherná maska ​​proti vráskam a predčasnému starnutiu pleti je hotová.

Babkin tip: Kedykoľvek rozbiješ vajíčko, prstom vyškrab zo škrupiny trochu vaječného bielka a nanes ho na oblasť očí. Po zaschnutí odstráň vlažnou vodou.

Maska z jabĺk 1x za týždeň.
Jablko poskytuje koncentrovanú dávku vitamínov a enzýmov. Raz týždenne si osviež tvár jablkovou maskou. Jablko nastrúhaj najemno a do kaše pridaj lyžicu medu. Dobre premiešaj a nanes na tvár a krk.

Jahody na suchú pokožku
Zmiešaj päť zrelých, nadrobno nakrájaných jahôd, 2 polievkové lyžice crème fraîche a dve polievkové lyžice medu. Nanes túto hladkú pastu na vyčistenú tvár a nechaj pôsobiť 15 minút. Potom zmy vlažnou vodou a jemne osuš.

Tipy nájdeš aj na fitforfun.de.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.