Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Prichádza nové riešenie problémov s erekciou. Ďalšiu tabletku však nečakaj

Vedci skúšajú novú možnosť liečby erektilnej dysfunkcie, a to formou nosového spreju. Portál thesun.co.uk uvádza, že sprej s názvom Spontan obsahuje liek vardenafil. Ten sa už teraz predpisuje vo forme tabletiek pre mužov, ktorých obťažujú problémy s erekciou. Čím sa sprej líši od tabletky ako Viagra, je to, že má zaúčinkovať už do 5 až 15 minút. Viagre to však môže trvať viac ako polhodinu, kým sa prejavia jej účinky a nie vždy sú muži spokojní s konečným výsledkom.

Sprej sa po vstreknutí absorbuje do krvného obehu rýchlejšie, čo znamená, že nemusí byť použitý vo veľkom predstihu, ale stačí len pár minút pred sexom. Plánom je ešte porovnať tento nosový sprej so štandardnými tabletkami, aby sa potvrdilo a dokázalo, že to bude bezpečne fungovať.

Vyššie uvedený portál ďalej píše, že v Anglicku trpia erektilnou dysfunkciou milióny mužov. Príčinou môže byť starnutie, alkohol, stres či vysoký krvný tlak. Doktorka Laura Squire z MHRA povedala: „Nie len že dáva mužom väčšiu kontrolu nad ich voľbami, ale tiež zvyšuje povedomie o erektilnej dysfunkcii.“

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.