Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ludo Kotlár prichádza s druhým singlom Tak mi svieť, ktorý je emotívnou baladou

Po debutovom singli Nespoznávam prichádza skladateľ a klavirista Ludo Kotlár s popovou baladou Tak mi svieť. Zrod piesne vzišiel z prežitej emócie, precítenej a úprimnej, ktorá však neustála v partnerskom vzťahu a jej osud predurčil jeho zánik. Jazzový interpret sa tak už po druhýkrát predstavuje v role popového speváka, ktorého sme doposiaľ poznali ako súčasť mladej generácie slovenského jazzu, v rámci ktorej už zaznamenal mnoho úspechov.

Skladba Tak mi svieť vznikala spontánne na popud interpretovho spoluhráča a priateľa Kristiána Kuruca, ktorý ju skomponoval v nadväznosti na debutový singel Nespoznávam. „Spája sa so životným obdobím, ktorým si práve prechádzal, práve preto si myslím, že má táto skladba veľkú výpovednú hodnotu, vychádza priamo z úprimnej a pravdivej emócie. Hneď po prvom počutí ma dostala,“ objasňuje spevák pocity z piesne, ktorú spoločne rozvinuli a dotvorili do finálnej verzie. Následne ju textom doplnil Richard Bönde.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Motívom skladby je síce nepríjemná životná skúsenosť, avšak rozpadom vzťahu si prešiel takmer každý človek, a preto je pieseň blízka mnohým z nás. „Kristián mi ju zahral približne pred polrokom a okamžite som vedel, že je to skladba, ktorú by som vedel hodnoverne interpretovať. Začali sme na nej intenzívne pracovať, od prvej chvíle sme rozmýšľali, akým spôsobom ju aranžovať a aké nástroje použiť, aká bude forma a ktorá je tá správna tónina, aby pieseň nabrala ten správny vibe,“ teší sa interpret z piesne, ktorá nakoniec získala unplugged zvuk.

Ludo Kotlár je známy ako jazzový interpret, no postupne sa etabluje aj do roly speváka a aktuálne má už rozpracované ďalšie dve skladby, ktoré získavajú svoju finálnu podobu.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.