Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Pamätáš si na pesničky z prvej platne Roba Grigorova?

Robo Grigorov je výrazná osobnosť novej vlny slovenskej populárnej hudby na konci 80. rokov. Keď mal 16 rokov, vystupoval so skupinou Prešporok. Bol členom skupiny Ventil RG a kapely Mona Lisa Mirky Brezovskej. Od roku 1985 už hral so svojou kapelou MIDI a fanúšikovia si začínajú spievať jeho piesne. Prvý veľký hit bola Žuvačka za uchom. Prelomovým bol aj rok 1986 a legendárne vystúpenie na Bratislavskej Lýre s veľmi odvážnou piesňou Valčík pre Strednú Európu.

Súdruhovia mali problém s odvážnym protivojnovým textom. Potom prišiel rok 1987 – debutová platňa Robo GrigorovMidi a ňou Robo vykopol dvere na slovenskej scéne veľkým štýlom. Mimoriadny album, na ktorom sa nachádzalo 12 vynikajúcich piesní. Ucelené dielo bez vaty. Každá jedna pieseň šla priamo do ucha aj do srdca. Vynikajúci debut, ktorý sa zapísal do zlatej edície slovenskej populárnej hudby. Rádiovými hitom sa stala pieseň Edo. Valčík pre Strednú Európu sa kvôli textu veľmi nehrala, úspech v rádiu mala aj pieseň Monika. Pozri si klip.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

https://www.youtube.com/watch?v=phWJi2k6fUs

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Album nahrali:

Robo Grigorov – flauta, spev
Dušan Hájek – bicie nástroje
Anton Kubasák – klávesové nástroje, vokály
Daniel Gavalda – altový saxofón, fagot
Tibor Herchl – altový a tenorový saxofón
Igor Domanyi – altový saxofón
Ivan Ščasný – basová gitara, vokály
Andrej Šeban – sólová gitara
František Griglák – sólov

Je toto tvoj hit života? Príď si ho užiť naživo! Už v sobotu 21. januára sa spolu Petrom Kotvaldom, video djom Julom alias Pythonom a moderátormi rádia Melody vidíme v bratislavskom Clube Hron. Lístky tu!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.