Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

ZLATÉ SRDCE pre MAROŠA KUDLÍKA, ktorý trikrát porazil rakovinu a stal sa výnimočným slovenským športovcom!

„Nikdy sa nevzdávam. Sila a vytrvalosť je ukrytá v každom z nás.“

Také je životné motto Maroša Kudlíka (33), ktorého okolie často nazýva aj bojovníkom, borcom či bláznom. Jeho životný príbeh začal byť dojímavým v roku 2002, keď mu ako 14-ročnému chlapcovi diagnostikovali rakovinu. Choroba si vyžiadala svoju daň a napriek veľkej snahe lekárov kvôli nej napokon prišiel o nohu. Rakovinu porazil celkom trikrát a hoci veľa času strávil v nemocnici, podarilo sa mu vyštudovať vysokú školu, odbor aplikovaná informatika a automatizácia v priemysle.

Ako veľký milovník športu, najmä basketbalu a stolného tenisu, sa v roku 2016 dostal ku crossfitu. A ako sám hovorí, odvtedy sa v jeho živote dejú zázraky. Maroš už roky dokazuje, že hendikep nemusí byť prekážkou alebo výhovorkou a napredovať sa dá nielen v športe, ale v hociktorej inej oblasti. On sám sa pravidelne zúčastňuje na jedných z najťažších prekážkových pretekov známych ako Spartan Race.

Maroša Kudlíka, športovca telom aj dušou, sme navštívili osobne u neho doma v Komárne. Privítal nás dobre naladený, pripravených mal aj niekoľko vtipov z kategórie čierny humor. Možno aj vďaka jeho povahe sme sa rýchlo uvoľnili a zasmiali aj na jeho tvrdení, že odkedy sa popasoval s rakovinou, odvtedy všetko zvláda ľavou zadnou!

V rozhovore nám prezradil, ako sa „to“ všetko začalo, kto mu bol v ťažkých časoch najväčšou oporou, prečo práve crossfit a mimoriadne náročné preteky Spartan Race, ktorých už absolvoval 28, ale aj to, ako sa na jeho „hendikep“ pozerajú ženy:

Pozrite si aj video z našej návštevy u Maroša:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

​Ak vás príbeh Maroša Kudlíka zaujal, môžete ho sledovať aj naďalej:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Každý mesiac darujeme jednému výnimočnému človeku vytesané srdce zo zlata z limitovanej edície, ktoré pre Rádio Jemné vytvorila dizajnérka šperkov a brúsička kameňov Mia Čopíková.Mia tvorí šperky na mieru podľa príbehov jednotlivých ľudí.

​Viete o niekom, kto si zaslúži ZLATÉ SRDCE? Dajte nám o ňom vedieť!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.