Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Začnite deň „Pozdravom slnku“ a nabite sa energiou a dobrou náladou!

Čo vás dokáže dostať z postele, keď zazvoní budík? Šálka kávy? Vyskúšajte spolu s našou Adrianou „pozdraviť slnko“ a uvidíte, že inak už svoj deň nezačnete. Telo sa vám totiž poďakuje naštartovaným trávením a metabolizmom, posilneným a natiahnutým svalstvom, ale najmä dobrou náladou a prívalom energie, ktorú po zime tak veľmi potrebujeme.

Naštartuj svoj deň so Surya Namaskar

V sanskrte Surya znamená Slnko a Namaskar Pozdrav plný lásky. Je tvorený z dvanástich jogových pozícií, ásan, ktoré na seba plynule nadväzujú. Pri „pozdrave slnku“ je aktivovaných okolo deväťdesiatpäť percent svalov celého tela. Na ráno nás zahreje, zrýchli dych aj tep, ale bez vyvolania únavy či intenzívneho zadýchania sa. Ideálne je ho opakovať dvanásťkrát za sebou každý deň.

Nemáš čas pravidelne cvičiť?

„Keď na istý čas vypadnem zo svojho režimu, nestíham cvičiť a potrebujem sa znova nakopnúť, pozdrav slnku ma vždy vráti k pohybu a dobrému pocitu zo svojho tela,“ vysvetľuje moderátorka Rádia Jemné a lektorka jógy Adriana Špronglová. „Všetci máme obdobia, kedy nestíhame, ochorieme alebo sa nám jednoducho nechce a práve surya namaskar je skvelý aj na vybudovanie dennej rutiny a disciplíny, ktorú vieme využiť v bežnom živote. Lebo presne o to ide – aby sme to, čo sa naučíme na podložke, vedeli aplikovať v bežnom živote. Jóga je len našim pomocníkom, ktorý nám pomôže v sebe nájsť presne to, čo v daný moment potrebujeme.“

Dych a tempo je dôležité!

„Ak s pozdravom slnka začínate, vyskúšajte si odcvičiť najskôr jednotlivé pozície zo zostavy pár dni samostatne. Dostanete ich do tela a až potom ich pospájajte do vinyasy (spojenie). Nezabudnite, že máte čas a pohyby robte pomaly, precítene, v spojení s hlbokým nádychom a výdychom cez nos,“ radí Adriana Špronglová.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.