Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Jóga nie je pre mňa! My ťa presvedčíme o opaku!

Ak už dlho premýšľate nad tým, že by ste radi vyskúšali účinky jógy na vlastnej koži, teraz je ten správny čas. Pripravili sme pre vás spolu s našou moderátorkou Adrianou, ktorá je aj lektorkou jógy, sériu videí. V nich sa naučíte, ako začať s jednotlivými pozíciami, ako pracovať s dychom, relaxovať, ale zároveň posilniť a natiahnuť svaly tak, aby ste sa vo svojom tele cítili lepšie a zdravšie.

Jóga je pre všetkých

Keď sa povie jóga, ľudia si väčšinou predstavia pružné telá s nohou za hlavou. To ich častokrát odrádza od toho, aby ju čo i len vyskúšali. Majú obavy, že nie sú dosť pružní alebo štíhli. Opak je pravdou. Jóga je tu pre všetkých už tisíce rokov a ponúka každému z nás možnosť mať sa viac rád, dostať sa do kontaktu s vlastným telom, viac ho počúvať, vedieť, kedy potrebuje disciplínu, ale aj to, keď sa mu žiada spomalenie a relax. Pri pravidelnom cvičení sa naučíte prehĺbiť a spomaliť dych, zlepšíte pružnosť, silu a držanie tela, zmiernite alebo úplne vyliečite bolesti chrbta. Budete ľahšie zvládať stres a celkovo vás jóga nabije energiou, zlepší koncentráciu a prinesie novú nový rozmer vnímania sveta okolo vás.

Nie je to nuda, vyskúšaj a počúvaj svoje telo

„Keď som išla na svoju prvú hodinu, nevedela som, ako dýchať, čo robiť s nohami, rukami a všetko som chcela hneď vedieť a byť v tom čo najlepšia. Presne tak, ako som bola naučená z iných športov. Aj tu mi jóga ukázala, aby som nechala ego za dverami, neporovnávala sa s ostatnými, ktorí cvičia už dlhšie, rešpektovala, ako sa dnes cítim, nikdy necvičila, keď ma čokoľvek bolí a hlavne sa tešila z každého pohybu, lebo je to dar,“ hovorí s úsmevom Adriana.

Takže uvoľni sa, nahoď úsmev, zober podložku a užívaj si svoje telo presne také, aké je, s tým, čo práve teraz zvláda!

ad

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.