Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Spoznaj svoje zdravie cez vlasy. Čo môže za ich vypadávanie?

Vlasy vypadájú každému, no v niektorých prípadoch tomu treba venovať pozornosť!

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy, no dokážu prezradiť oveľa viac. Na základe nich dokážeš spozorovať, či je všetko tak, ako má. Vlasy vypadávajú všetkým a je to úplne prirodzené, no ak ide o nadmerné vypadávanie, treba spozornieť! Podľa The Sun existuje mnoho faktorov, ktoré to môžu spôsobovať.

Ak si po prekonaní ochorenia Covid-19 alebo prežívaš stresujúce obdobie, aj toto môže vplývať na hustotu a kvalitu. Ak si zaznamenal, že ti vypadávajú viac ako kedysi, môže ísť o väčší zdravotný problém.

Odborníci vravia, že vlasy nám dokážu napovedať, keď v našom tele niečo nie je v poriadku.

„Môže ísť o nedostatok železa, zinku, vitamínu B12 alebo vitamínu D. Aj problémy so štítnou žľazou môžu mať vplyv na vypadávanie vlasov,“ uvádzajú.

Zamerať by si sa mal však aj na tvorbu lupín. Sú nepríjemné, spôsobujú problémy, môžu aj znížiť sebavedomie, no netreba ich zanedbávať. Vedel si, že za ich vznik môže oslabený imunitný systém alebo nedostatok spánku?

Ak nimi trpíš a nedokážeš sa ich zbaviť, odporúča sa upraviť životosprávu, pomôcť by mala aj zmena vlasovej kozmetiky. Umývať by si si mal vlasy šampónom, ktorý obsahuje kyselinu salicylovú alebo olej z čajovníka.

Na niektoré problémy však neexistuje jednotná rada, a preto, ak máš problém, s ktorým si nedokážeš dať rady, nepodceňuj to a navštív odborníka.

Zdroj: The Sun

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.