Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

To, v akej polohe spíte, môže ovplyvniť vznik Alzheimerovej choroby!

Dajte si pozor, ako spíte!

Alzheimer alebo demencia, ako sa ochoreniu hovorí, je ochorenie, na ktoré vedci hľadajú liek už niekoľko rokov, no zatiaľ neúspešne. Existuje však niečo, čo by mohlo znížiť riziko vzniku!

Vedci prišli so zaujímavou štúdiou, ktorá hovorí, že spanie na boku dokáže zmenšiť riziko vzniku Alzheimera! „Spanie na boku je tou najvhodnejšou polohou pre ľudský mozog,“ hovorí expert na spánok, Narwan Amini.

Spanie na boku je podľa viacerých tým najlepším spôsobom na to, ako znížiť riziko neurologických chorôb, akými sú Parkinson alebo spomínaný Alzheimer, no táto poloha prináša aj iné benefity – minimalizujú reflux a je prospešná aj pre chrbticu.

​Okrem zdravotných benefitov, ľudia v tejto polohe aj menej častejšie chrápu, takže sa vy a aj partner lepšie a nerušene vyspíte!

Zaujímavým faktom je aj to, že až 60 % ľudí spáva na boku a keď sa pozrieme na to, ako to vyzerá medzi mužmi a ženami, muži jednoznačne vedú! Tí sú zvyknutí spať v tejto polohe častejšie, ako ženy.

Rovnako sú na tom aj starší ľudia oproti deťom. Čím ste starší, tým vám je spanie na boku príjemnejšie, pretože chrbtica vám už nedovoľuje, aby ste boli vykrútený ako paragraf.

Zdroj: sleepfoundation.org, thesun.co.uk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.