Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Expertka radí, čo pomáha na zmeny nálad u detí. Jednoduchý trik môžete vyskúšať hocikedy a hocikde!

Tajná „zbraň“ funguje od miminiek až po tínedžerov!

Zmeny nálad sú u detí bežné a vysporiadať sa s nimi musíme všetci, bez ohľadu na to, koľko má naša ratolesť rokov, no zvládať ich, vie byť poriadna fuška!

Expertka na detské správanie prišla s jednoduchým riešením, ako upokojiť dieťa, ktoré prechádza zmenou nálady. Ak sa s tým potýkate práve teraz, Sue Welby, známa ako Super Sue, radí, aby ste dieťaťu ponúkli pohár studenej vody.

Priznáva, že to môže znieť šialene, no podľa jej skúseností to naozaj funguje a jej teóriu potvrdzujú aj spokojní rodičia, ktorí sa na ňu obrátili. Sue tvrdí, že dehydratácia ovplyvňuje náladu a zároveň aj mozog dieťaťa. Rovnako dodáva, že ide o najrýchlejší a najlacnejší spôsob, ako zlepšiť ich náladu.

Pohár čistej vody však nie je to jediné, čo podľa Super Sue funguje. Samotný akt pitia dokáže vašu ratolesť upokojiť a vďačíme za to nášmu telu. „Prehĺtame pomocou rytmického vzorca, ktorý pomáha telu upokojiť sa. Keď prehĺtame, upravujeme dýchanie, a to upokojuje náš mozog,“ vysvetľuje expertka na detské správanie.

Ak však vaše dieťa odmieta vypiť pohár vody, tekutiny doňho môžete dostať aj vďaka potravinám, ktoré ju obsahujú, ako napríklad melón či jahody.

Zdroj: thesun.co.uk, mirror.co.uk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.