Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zázrak menom KOLAGÉN: Módny hit alebo skutočný pomocník?

Krátka odpoveď by bola jednoducho ÁNO. Ak vás o kolagéne zaujíma viac, čítajte ďalej.

Úlohou kolagénu je udržať pružnosť pokožky, minimalizovať vznik vrások, udržať štruktúru pokožky v čo najkvalitnejšom stave, nepretržite obnovovať kožné bunky a zabrániť dehydratácii. Od 25. roku života sa jeho tvorba v tele výrazne znižuje, a preto je dôležité jeho suplementovanie.

„Vedeli ste, že dostatočný príjem kolagénu je prevenciou vzniku problémov s pohybovým aparátom?“

Dopĺňanie kolagénu je vhodné pre zachovanie zdravej a pružnej pokožky bez vrások. Bez kolagénu sa totiž rýchlejšie tvoria vrásky, celulitída, pokožka je suchá, stráca sa lesk nechtov a vlasov a začína neodvratný proces starnutia. Kolagén je okrem pokožky dôležitou štrukturálnou látkou kostí, kĺbov, svalov, spojivového väziva a šliach.

Nastávajúce chladné mesiace budú bezpochyby záťažou pre celý organizmus, obzvlášť pre našu pleť i vlasy. Práve tie v zime trpia najviac. Veru tak, nielen studený vietor a mráz, ale aj striedanie teplôt im môžu ubrať na kráse, či ich dokonca poškodiť. Nízke teploty však dokážu potrápiť i naše kĺby. Ako im teda pomôcť, aby dokázali prežiť aj nástrahy chladnejšieho počasia?

Nielen správna kozmetika, ale najmä vnútorná výživa je v zime alfou a omegou pre vaše zdravie a krásu. Ak v zime neveríte kvalite „zdravých“ potravín v supermarketoch, skúste ich nahradiť pre telo prirodzenými preparátmi. Pomôcť vám môže, ak si pravidelným užívaním doplníte kolagén, základnú stavebnú bielkovinu v našom tele.

Zdroj: TASR, healthline.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.