Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Trápi vás každé ráno ŤAŽKÉ VSTÁVANIE? Vieme, čo vám pomôže!

„V najlepšom treba prestať“ povedal si váš budík a začal po vás kričať na celú spálňu. Deň by mal už začať, no vám sa skrátka nedarí vykopať z postele. Akonáhle sa vám to však podarí, začne sa unavený deň, počas ktorého len počítate hodiny. Dajte takýmto dňom zbohom!

Žiadne odkladanie budíka

Áno, všetci sme občas vinní z tohto veľkého priestupku. Paradoxom však je, že si týmto prešľapom nedoprajeme viac energie a krajší deň. Opak je pravdou, pretože naše telo potrebuje využiť množstvo energie na to, aby sa zobudilo a bolo bdelé. 5 minút spokojného odfukovania si síce doprajete, no na jeho ukončenie využijete energiu, ktorú ste pri ňom získali. V konečnom dôsledku si tak nepomôžete a váš stav si môžete ešte aj zhoršiť.

Rozsvieťte si

Nie je dôležité, či máte spálňu orientovanú na východ alebo ste ráno odkázaní len na lampu. Za náš spánok je totiž zodpovedný melatonín, ktorý vládne nášmu telu hlavne v tme. Nočné sovy, ktoré pri lampe študujú alebo pracujú, si jeho produkciu potláčajú. Ráno nám však ide o to, aby sme ho čím skôr dostali preč z tela späť do mozgu. Takže hneď po budíku roztiahnite závesy, odhrňte záclony, vytiahnite rolety alebo jednoducho zapnite svetlo.

Začnite deň s hudbou

Dať si obľúbenú pieseň ako tón budíka môže spôsobiť rýchlu zmenu sympatií v nechuť. Namiesto nej si skôr vyberte takú, ktorá vás dostane do pohybu. Kľudne aj Good Vibrations od The Beach Boys. Nemusí to však byť ani konkrétna pieseň, môžete vyskúšať aj obľúbené rádio, ktoré vás hneď po zobudení spojí so zvyškom sveta. Pustite si k ránu nejaký „podmaz“, ktorý vás nakopne.

Jeden krok z postele, druhý do kúpeľne

Krátka zastávka v kúpeľni pristane ráno každému. Pre mnohých je to samozrejmosť, no dôvodom je hlavne kozmetika. V kúpeľni si však môžete dať rýchlu 90-sekundovú sprchu, ktorá vás postaví na obe nohy ešte pred raňajkami. 30 sekúnd vydržte v tej najstudenejšej akú znesiete. Na ďalšiu pol minútku si dajte poriadne horúcu. Nakoniec si dajte ešte 30 sekúnd opäť s tou najchladnejšou. Takáto sprcha môže byť ráno lepšou vzpruhou ako voňavé dvojité espresso.

Zdroj: goodto.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.