Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Už ste počuli o KAKTUSOVEJ vode? Zamilovali si ju celebrity aj fitness tréneri!

O kokosovej vode ste už iste počuli, no tentoraz prichádzame s celkom neznámou novinkou. Kaktusová voda sa totiž okamžite stala obrovským hitom medzi hviezdami aj bežnými ľuďmi. Vyskúšali ste ju aj vy?

Nejde však o vodu v kaktusu, ktorý bežne vidíme v kvetináčoch. Kaktusová voda je totiž výťažkom z ovocia známeho ako opuncia, ktoré rastie v prímorských oblastiach. Toto pichľavé ovocie v sebe ukrýva množstvo skvelých vitamínov a minerálov, ktoré váš organizmus zaručene ocení.

Kaktusová voda je plná antioxidantov a tie, ako iste viete, chránia telo pred oxidatívnym stresom a ďalšími škodlivinami. Okrem toho vás možno prekvapí, že aj ružová farba tohto ovocia má pozitívny vplyv na vaše zdravie. Ružová farba pochádzajúca z betalínových pigmentov má silné protizápalové účinky, no pomôže vám aj po náročnom dni či ťažkom tréningu.

Vedci dokonca zistili, že kaktusová voda priaznivo ovplyvňuje našu psychiku a pôsobí upokojujúco. Odporúča sa preto piť napríklad počas meditačných cvičení alebo počas nepokojného obdobia.

Zdroj: bustle.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.