Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Trápia vás unavené oči? TOTO môže byť dôvodovom

Unavené oči sa môžu prejaviť buď opuchom alebo kruhmi. Napriek tomu, že sa nejedná o chorobný stav, všetci by sme sa ich radi zbavili. Unavené oči sa síce môžu objaviť po nekvalitnom, ale dostatočne dlhom spánku, no ich príčina býva často celkom inde.

Alergie

Kontakt s alergénmi spôsobí v našom tele vyplavenie histamínu, ktorý okrem iného rozširuje v značnej miere cievy nášho tela. Okrem toho môže histamín spôsobiť svrbenie, opuch alebo hromadenie tekutín. Riešením môžu byť tým pádom bežne dostupné antihistaminiká alebo nočná kozmetika.

Dehydratácia

Nedostatok vody nie je len zabijakom našej produktivity a zdravia, môže spôsobiť aj silný pocit únavy a prispieva k tvorbe unavených opuchnutých očí. Výsledkom dehydratácie je nižšia efektivita srdca, ktorá vedie k únave. Riešenie je jednoduché – pite cez deň viac tekutín. Prineste si do práce obľúbenú šálku alebo pohár, ktorý vás bude stále nútiť dopĺňať jeho hladinu vody.

Nadbytok slaných jedál

Ak je situácia pod vašimi očami ráno o čosi lepšia ako večer, môže byť príčinou nadmerná konzumácia soli. Riešením však nie je len obmedzenie slaných jedál. Posnažiť sa musíte aj dostatkom oddychu, väčším prísunom tekutín či správnou výbavou vašej postele.

Zdroj: self.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.