Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

3 TIPY, ako sa naučiť počúvať svoj vnútorný hlas

Kedy naposledy ste sa riadili iba svojím srdcom a nie tým, čo sa od vás očakávalo?

Ak sa budete riadiť iba rozumom, alebo tým, čo považuje za správne vaše okolie, váš život nebude plný radosti a šťastia – v tom sa zhodujú aj psychológovia. Ako však objaviť svoju intuíciu a nasledovať hlas svojho srdca? Máme pre vás tri tipy, ktoré vám pomôžu opäť objaviť váš vnútorný hlas. Verte, že vaša intuícia vám vždy poradí, ako sa rozhodnúť a dostať sa tam, kam túžite.

1. Každý večer si napíšte TIETO veci

Každý večer pred spaním si na čistý papier napíšte 5 vecí, ktoré ste počas dňa urobili iba preto, že ste cítili povinnosť. Uvedomte si, čo všetko ste počas jediného dňa urobili v rozpore s vlastným srdcom a pokúste sa týmto veciam na druhý deň vyhnúť. Či už to bude obed s nepríjemným kolegom, kúpa nepohodlných topánok alebo rande, na ktoré vás prinútila ísť vaša kamarátka – nerobte veci, ktoré sú vám nepríjemné.

2. Uvedomte si, že máte iba jeden život

Je dôležité uvedomiť si, že máte iba jeden život. Neprežite ho tak, ako chcú ľudia okolo vás, ale robte to, čo vás napĺňa a teší. Prestaňte sa neustále snažiť plniť očakávania vášho okolia a začnite robiť veci, ktoré tešia vás. Pokúste sa každý deň urobiť aspoň tri veci, ktoré vás potešia a zlepšia vám deň. Na chvíľu zabudnite na povinnosti a očakávania a urobte niečo spontánne.

3. Vyspite sa na to

Čaká vás dôležité rozhodnutie, no vy stále neviete, čo je správne? Ak sa chcete rozhodnúť podľa svojho srdca, doprajte si čas. Choďte si ľahnúť a počas noci si oddýchnite. Ráno si uvarte kávu či čaj a až potom premýšľajte. Akonáhle sa dostanete do pohody a vaša myseľ sa upokojí, budete rozmýšľať pod menším tlakom a vaše rozhodnutie nebude ovplyvnené stresom a očakávaniami okolia.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.