Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Viktor a Adela prehovorili o RAKOVINE: Preventívka vám môže zachrániť život!

Už dávnejšie vyšlo najavo, že Adele sa vďaka pravidelným prehliadkam na gynekológii podarilo zachytiť rakovinu. Dnes sa spolu s manželom snažia pomáhať aj ostatným ženám a mužom.

Viktor prehovoril o skúsenosti, ktorú mala jeho manželka. Tej sa podarilo za pomoci lekárov vyhnúť zdravotným problémom: „Stalo sa to len vďaka jej dlhodobému poctivému prístupu k preventívkam. Nabiehajúci karcinóm krčka maternice jej vďaka tomu za pár minút bezbolestne vyriešili v Ružinove. Na oddelení ale stretla pani, ktorá na to, podľa vlastných slov, roky úplne kašľala a rakovina jej už napadla aj iné časti tela…preventívka by pritom rozvíjajúcu sa chorobu veľmi pravdepodobne odhalila, a až 9 z 10 prípadov vyliečila. Úplne rovnako, ako v Adelkinom prípade. Nie, nemalo by to „zostať doma”. Tabu o mužských a ženských rozkrokoch prinieslo jediné – páry sa aj svojej najbližšej rodine boja povedať, že nevedia otehotnieť pre nízky počet spermií. A stovky žien tu u nás každý rok ochorejú, a mnohé zomrú, úplne zbytočne. Baby, objednajte sa. Chlapi, dohovorte im. A rovno sa potom aj vy objednajte k urológovi,“ apeluje Viktor, ktorému nie je zdravie ľahostajné.

Adela dodáva, že pravidelné preventívky jej, na rozdiel od mnohých iných žien, zachránili život: „Keby som nechodievala na pravidelné gynekologické prehliadky, bolo by možno všetko inak. Tak, ako som to videla u niektorých dám na oddelení.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: instagram

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.