Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

3 osvedčené domáce rady, ako sa zbaviť LUPÍN a suchej pokožky

Nemôžete nosiť tmavé oblečenie, pretože sa naň vždy nachytá množstvo lupín? Pripravili sme pre vás 3 známe spôsoby, ako sa zbaviť lupín aj v pohodlí vášho domova a bez kozmetiky. Poznáte ich všetky?

Kokosový olej

Kokosový olej nájdete v dnešnej dobe v regáloch každej drogérie a vo väčšine supermarketov. Jeho využitie v kuchyni je skutočne široké, no nestratí sa ani v starostlivosti o telo. Jeho antibakteriálne a antimykotické účinky pomáhajú udržiavať pokožku pod vlasmi čistú a zároveň poskytuje pokožke množstvo živín.

Roztopený kokosový olej naneste na pokožku hlavy a pohybmi prstov ho vmasírujte. Nechajte 10 minút pôsobiť a následne si umyte vlasy bežným spôsobom. Olej pomôže nielen vašej pokožke, ale vaše vlasy zanechá zamatovo hebké.

Tea Tree olej

Blahodarné účinky Tea Tree oleja sú známe asi v každej domácnosti. Olej je súčasťou veľkého množstva kozmetiky, okrem iného sa pridáva aj do šampónov proti lupinám. Tea Tree olej má silné antiseptické, antimykotické a antibiotické účinky.

Tea Tree olej môžete použiť samostatne alebo ho môžete zmiešať aj s iným olejom, ktorý bude predstavovať akýsi nosič. Môže ním byť napríklad spomínaný kokosový olej. Postup je však rovnaký. Naniesť, vmasírovať, nechať pôsobiť 10 minút a nakoniec umyť bežným spôsobom.

Aloe Vera

Mazľavá dužina podivných listov Aleo Vera má nesmierne priaznivé účinky na našu pokožku. Obsahuje totiž veľké množstvo protizápalových látok, ktoré zmierňujú podráždenie pokožky. V predajniach nájdete čistý olej z Aloe Vera, ktorý je pre toto použitie najideálnejší.

Do tretice je proces opäť rovnaký. Olej aplikujte lokálne a nechajte 10 minút pôsobiť. Kúra je zakončená umytím vlasov bežným spôsobom.

Ako s lupinami zápasíte vy?

Zdroj: healthline.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.