Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Psychohygiena je dôležitá: 3 TIPY, ako si aj v náročnej dobe udržať duševné zdravie!

Dnešná doba je pre mnohých náročná – narastajúci stres, množstvo práce a neistoty, ktoré nám nedajú spať. Ako si aj v náročných časoch zachovať psychickú pohodu a starať sa o duševné zdravie?

1. Doprajte si čas pre seba

Je veľmi dôležité dopriať si každý deň aspoň hodinku iba pre seba. Je len na vás, či to bude ráno, alebo večer, no nikdy tento čas nevynechajte. Venujte sa svojmu telu, myšlienkam alebo koníčkom, ktoré vás robia šťastnými. Uvedomte si, že iba takto si naozaj oddýchnete a zbavíte sa myšlienok na stres, prácu či starosti. Tento čas využite na sebareflexiu a premýšľanie nad samým sebou. Pochváľte sa za všetko, čo sa vám podarilo a čo ste počas dňa zvládli.

2. Naučte sa vnímať problémy ako výzvu

Ak budete každý problém vnímať ako extrémnu záťaž a stres, čoskoro sa môžu dostaviť závažné problémy. Pokúste sa zmeniť nastavenie svojej mysle a každú náročnú situáciu vnímajte ako výzvu, ktorá vás posúva vpred. Ak zvládnete vyriešiť nejaký problém, ktorý vás dlho trápil, pochváľte sa. Hrdosť na samého seba je mimoriadne dôležitá a pre vnútornú pohodu nevyhnutná.

3. Nezabúdajte na pohyb

Pre duševnú hygienu je ideálna fyzická námaha. Ak sa každý deň budete aspoň pol hodinu venovať nejakému športu, príjemne si unavíte telo a vyvetráte hlavu. Môže to byť jóga, beh alebo prechádzka v lese, no snažte sa nevynechať ani jeden deň. Pri športe sa sústreďte na pravidelný a hlboký dych, aby ste uvoľnili celé svoje telo. Nezabúdajte ani na dostatok tekutín a zdravú stravu počas celého dňa.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.