Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ekologická domácnosť v TROCH jednoduchých krokoch: Zvádnete ich aj vy!

Zaujímate sa o prírodu, trápi vás ekologická kríza a radi by ste začali žiť v súlade s prírodou? Ak chcete pomôcť našej planéte, začnite u seba doma. Ako na to?

1. Prírodné materiály

Ak chcete, aby bola vaša domácnosť šetrná k prírode, v prvom rade by mala byť bezodpadová. Najviac odpadu vzniká v kuchyni a v kúpeľni, kde väčšina z nás využíva najmä plasty a chemikálie. Vymeňte klasické špongie za prírodné hubky, ktoré sú rozložiteľné v prírode. Zubné kefky z plastu nahraďte tými bambusovými a vyskúšať môžete aj znovupoužiteľné hygienické potreby – menštruačný kalíšok či nohavičky.

Začnite nakupovať v bezobalových obchodoch a mikroténové vrecká nahraďte voskovými obalmi.

2. Kompost

Ak bývate v dome so záhradou, kompostovanie je celkom jednoduché – na dvor si môžete kúpiť nádobu na kompostovanie, ktorú však šikovný majster či majsterka zvládne vyrobiť aj svojpomocne. Ak však bývate v byte, kompostovanie pre vás môže byť iba ťažko predstaviteľné. Napriek tomu existuje praktické a elegantné riešenie. Elektrický kompostér si môžete položiť kdekoľvek v kuchyni a vďaka šikovnému prevedeniu sa nemusíte obávať nepríjemného zápachu.

3. Recykácia

Ekologická domácnosť ide ruka v ruke s udržateľnosťou. Recyklujte všade tam, kde sa dá. Separujte odpad, nekupujte výrobky z recyklovateľných materiálov a vyhýbajte sa plastom. Okrem toho občas namiesto nákupného centra navštívte second-hand, v ktorom iste nájdete perfektné kúsky. Ušetríte nielen prírodu, ale aj vaše peniaze.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.