Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Pauza od kávy? S týmito NÁHRADAMI bez problémov!

Pauza od našich zvykov môže byť v niektorých prípadoch viac než len prínosná. Príkladom môže byť káva, ktorá je pre mnohých z nás neoddeliteľnou súčasťou každého rána. Ak premýšľate, že by ste si od kávy dali na chvíľu prestávku, tieto náhrady vám určite pomôžu.

Matcha čaj

Jedná sa o typ zeleného čaju, ktorý sa vyrába drvením celých listov čajovníka na jemnú konzistenciu. Práve tento spôsob výroby zabezpečuje vyšší obsah antioxidantov a tiež kofeínu v porovnaní s klasickým zeleným čajom či dokonca kávou.

Citrónová voda

Aj keď sa to môže na prvý pohľad zdať ako vtip, opak je pravdou. Jednoducho povedané, citrónová šťava je bezkofeínovou a bezkalorickou alternatívou ranného drinku. Obsahuje značné množstvo vitamínu C, ktorý je významným antioxidantom. Využitie preň pre imunitný systém, pokožka či tvorba kolagénu. Do ranného nápoja môžete pridať aj šťavu z iného obľúbeného ovocia.

Yerba Mate

1 šálka tohto juhoamerického čaju obsahuje približne 78 mg kofeínu, čo je porovnateľné množstvo ako v šálke kávy. Okrem kofeínu obsahuje Yerba Mate aj antioxidanty (vitamín C a E, riboflavín a tyamín), fosfor či železo.

Zdroj: healthline.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.