Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Nedarí sa vám bojovať s únavou? Toto môžu byť PRÍČINY

Všetci očakávame, že sa po celej noci spánku zobudíme nabití energiou a pripravení do nového dňa. Opak však býva často pravdou a to dlhodobo. Viete, čím to môže byť spôsobené?

Nesprávna diéta

Dnes koluje internetom nespočetné množstvo diét, ktoré sľubujú rôzne zdravotné benefity. Nezabúdajme však, že bez ohľadu na to, ako chceme vyzerať, má naše telo svoje vlastné potreby. Nech už si teda vyberiete akúkoľvek diétu, nezabúdajte na dostatočný prísun energie, ktorý je nevyhnutný pre správne fungovanie tela počas celého dňa.

Aktivity pred spaním

Niektorí z nás ešte tesne pred spaním dopisujú posledné riadky prác, iní zase zaspávajú pred televízorom. Tak či onak, tieto činnosti by určite spánku nemali predchádzať. Náš mozog sa pred spánkom potrebuje upokojiť, aby si počas spánku „poriadne oddýchol“. Preto voľte radšej knižku alebo rozhovor s partnerom či partnerkou. Osobitou kategóriou sú aj cigarety alebo alkohol. Nikotín v cigaretách pôsobí ako stimulant a alkohol zase zaťažuje organizmus jedom. Obom zvykom by sme sa pred spaním mali vyhnúť.

Pitný režim

Koľko vody tak bežne za deň vypijete? Možno sa to zdá byť nepodstatné, no nedostatočný pitný režim sa môže skrývať za veľkým množstvom zdravotných ťažkostí. Naše telo je zo 60 % tvorené vodou, ktorá má hneď niekoľko funkcií. Ak telu nedáme dostatok vody, zvládne síce fungovať, no v poriadne obmedzenom režime. Ak sme dlhodobo dehydrovaní, klesá v tele produkcia energie a všetko sa takpovediac „spomaľuje“, čo vyústi do únavy.

Zdroj: goodto.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.