Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Sex počas menštruácie: Áno či nie?

Vedeli ste, že sex počas menštruácie má niekoľko skvelých benefitov, pre ktoré sa oplatí vyskúšať ho?

1. Uľavenie od bolesti

Ak vás trápia menštruačné kŕče, iste vás poteší informácia, že orgazmus ich dokáže takmer úplne stlmiť. Menštruačné kŕče sú spôsobené sťahovaním svalov maternice. Tie sa po orgazme uvoľnia, čo vedie k úľave od týchto nepríjemných bolestí. Navyše, sex zamestnáva vašu myseľ, čo vám môže pomôcť zbaviť sa menštruačného nepohodlia.

2. Kratšia menštruácia

Svalové kontrakcie počas orgazmu podporujú rýchlejšie zbavenie sa menštruačnej krvi, vďaka čomu môže vaša perióda trvať kratšie.

3. Väčšia chuť na sex

Vaše libido sa mení počas menštruačného cyklu vďaka hormonálnym výkyvom. Zatiaľ čo veľa žien tvrdí, že im rastie chuť na sex počas ovulácie, čo je asi dva týždne pred menštruáciou, iné majú najväčšiu chuť na sex práve behom menštruácie.

Vedeli ste, že vaše telo je počas menštruácie najcitlivejšie, takže oveľa výraznejšie reaguje na dotyky?

Pozor – nezabúdajte na ochranu!

Hoci sa mnoho ľudí domnieva, že počas menštruácie žena nemôže otehotnieť, nie je to pravda. Najpravdepodobnejšie je, že otehotniete počas ovulácie, čo je asi 14 dní pred začiatkom menštruácie. Dĺžka cyklu každej ženy je však iná a dĺžka vášho cyklu sa môže mesačne meniť. Ak máte krátky menštruačný cyklus, riziko otehotnenia počas menštruácie je vyššie.

Zdroj: healthline.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.