Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Nastal čas na pauzu od kofeínu? TOTO vám určite pomôže!

Káva je pre väčšinu z nás neoddeliteľnou súčasťou každého dňa. Pomáha nám prekonať únavu a naštartuje nás počas ospalých chvíľ. Okrem kofeínu však káva obsahuje množstvo ďalších zdraviu prospešných látok. Viete ako si ich dopriať napriek kofeínovému detoxu?

Kofeín je pre náš nervový systém pomerne silným stimulantom. Patrí do kategórie alkaloidov, kde nájdeme taktiež nikotín a rôzne opiáty. Požívanie alkaloidov je vždy spojené s rizikom vzniku závislosti a s poklesom citlivosti na danú látku. Preto je z času na čas vhodné na chvíľu sa kofeínu vzdať.

Ak však bez kávy neviete vydržať a jej chuť je pre vás niečo ako živá voda, máme pre vás riešenie. Vyskúšajte kávu bez kofeínu! Bezkofeínová káva sa vyrába z klasických kávových zŕn, z ktorých sa extrahuje kofeín. Výsledkom sú voňavé zrná, ktoré obsahujú všetky zdraviu prospešné látky kávy.

V dnešnej dobe je proces odstránenia kofeínu veľmi šetrný a obvykle sa v tomto procese využíva iba voda, takže je uchovaná prenikavá chuť a vôňa finálneho nápoja. Skúste si zajtra v kaviarni vypýtať klasické „dekaf“ a uvidíte, že si ho obľúbite.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.