Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

5 dôvodov, prečo by ste mali mať pravidelný SEX!

Vedeli ste, že orgazmus má mimoriadne priaznivý vplyv na ženské zdravie? Prečítajte si 5 dôvodov, prečo si dopriať pravidelný sex!

1. Pravidelný menštruačný cyklus

Z výskumov vyplýva, že ženy, ktoré majú sex aspoň raz týždenne, majú pravidelnejší cyklus. Pravidelný sex taktiež prispieva k zmierňovaniu menštruačných bolestí. Orgazmus podporuje prúdenie krvi, ktorá okysličuje všetky dôležité orgány.

2. Chudnutie

Pri polhodinovom sexe spálite približne 140 kalórií. Podobné množstvo spálite pri 15 minútovom beh – je len na vás, ktorú fyzickú aktivitu si vyberiete 🙂 Navyše, počas orgazmu sa do tela vyplavujú viaceré hormóny, ktoré majú upokojujúce účinky. Tie oceníte, ak máte stres, ktorý zvyknete zaháňať sladkosťami. Vďaka orgazmu už nebudete mať chuť na iné maškrty.

3. Podpora imunity

Vedeli ste, že pravidelný sex má priaznivé účinky aj na vašu imunitu? Táto príjemná aktivita podporuje obranyschopnosť organizmu a zvyšuje schopnosť buniek odolávať infekciám až o 25%!

4. Lepší spánok

Trápi vás nespavosť či nekvalitný spánok? Pomôcť vám môže aj orgazmus, behom ktorého sa do tela vyplavujú endorfíny a oxytocín. Tieto látky priaznivo ovplyvňujú našu psychiku a navodzujú vnútornú pohodu, ktorá je nevyhnutná pre nerušený a hlboký spánok.

5. Zdravé srdce

Sex priaznivo ovplyvňuje krvný tlak, vďaka čomu prispieva k znižovaniu rizika srdcových ochorení. Pravidelný sex podporuje správne fungovanie kardiovaskulárneho systému a znižuje riziko ochorení srdca až o 45%!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.