Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Čerstvá mamička v slzách: Čo sa stalo známej moderátorke?

Niektoré okamihy materstva sú krásne, iné môžu dohnať k slzám. Čo prezradila známa mamička o svojom materstve?

Robko stále plakal…

Robko plače každý večer v tú istú hodinu, približne o 19:00. Prvé dni som si myslela, že sú to koliky (každý za tým vidí koliky). Dokonca mal nasadenú liečbu, ktorá nič nezmenila. Moja intuícia mi však našepkávala, že to s bolesťami bruška nesúvisí. Synčeka som naďalej pozorovala a pátrala som po tom, čo môže byť za večernou nespokojnosťou.

Dozvedela som sa o „Witching Hour” po slovensky čarovná hodinka, ktorá sa objavuje večer aj keď je napapaný, prebalený, poláskaný, netrápi ho bruško… Robko spustí nárek, pri ktorom som si mnohokrát poplakala spolu s ním. Občas plače polhodinu, niekedy dlhšie a inokedy len krátku chvíľu. Na upokojenie nepomáhalo takmer nič. Naša kreativita však nepozná hraníc a skúšali sme všetky kolísavé pohyby, nosenie, tíšenie a dokonca aj spev.

Občas som uplakaná aj ja

A potom sme objavili Ameriku: Robka najčastejšie ukľudní prso (zázrak) alebo nosič (ďalší zázrak). A dôvod prečo má tieto záchvaty plaču? To keby sme vedeli. Dočítate sa, že za tým môže byť vývin nervovej sústavy, preúnava, veľa vnemov počas dňa a jednoducho potrebuje cítiť rodiča. Nech už je za tým čokoľvek, snažím sa uvedomovať si, že je to len obdobie a raz mi bude za tým malým Robkom smutno.

A prečo o tom píšem? Pocit spolupatričnosti je hlavným motívom ľudského správania. Takže milé moje, chcem, aby ste vedeli, že sme v tom spolu, keď vaše dieťatko plače. Je úplne jedno, či je to Witching Hour, kolika či iné trápenie. Pocit spolupatričnosti vzniká len vtedy, keď svetu predkladáme svoje pravé ja, teda nedokonalé ja. Jednoducho, keď sme sami sebou a spoločnosť nás prijíma takých, akí sme. A aj toto som ja.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: instagram

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.