Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Trápi vás únava a vyčerpanie? 5 SUPER potravín, ktoré vám dodajú vitamíny a energiu!

S príchodom leta nás môže potrápiť nedostatok energie, zvýšená miera vyčerpania a únavy. Ako s tým bojovať?

1. Zázvor

Mnohí si zázvor spájajú najmä so zimným obdobím. Avšak tento ázijský štipľavý koreň by ste si mali dopriať aj na jar či v lete. Pôsobí protizápalovo, podporuje trávenie a vylučovanie, zlepšuje cirkuláciu krvi a bojuje s únavou a vyčerpaním. Dokonca aj v prípade, že vás trápia bolesti hlavy či brucha, pomôže vám zázvorový čaj či limonáda.

2. Červená repa

S farebným ovocím pokračujeme, tentoraz si povieme o červenej repe. Okrem toho, že vám pri čistení riadne zafarbí ruky, ponúka mnoho benefitov pre zdravie. Radíme ju medzi superpotraviny, teda také, ktoré ukrývajú veľké množstvo živín a vitamínov. Koktejl z červenej repy vám pomôže schudnúť, dodá vám energiu a veľa vitamínov.

3. Cesnak

Cesnak podporuje mnohé detoxikačné procesy v tele, podporuje trávenie, zlepšuje fungovanie imunitného systému a podieľa sa na čistení pečene. Okrem toho pôsobí proti únave a bojuje s vyčerpaním. Dopriať si ho môžete v podobe chutnej cesnačky, v šaláte či s hriankou.

4. Banány

Ak chcete doplniť energiu a nakopnúť svoj organizmus, skvelo vám pomôžu aj banány. Tie totiž obsahujú vitamíny A, B, C, horčík, fosfor, železo a draslík, takže ide o vitamínovú bombu. Banány pomáhajú znižovať krvný tlak, zmierňujú bolesti hlavy a podporujú okysličovanie krvi.

5. Čokoláda

Na záver tu pre vás máme sladký bonus! Ak vás trápi únava a nedostatok energie, môžete si dopriať aj sladkú dobrotu. Tá vám dodá dostatok energie, ale taktiež vám zlepší náladu. Ak vás prepadne únava a vy nemáte chuť na ovocie či cesnak, iste si môžete dať zopár kociek (alebo riadkov) obľúbenej čokolády.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.