Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Menštruácia pohodlne a bez odpadu? Ide to – nielen s kalíškom!

Väčšina žien počas menštruácie používa vložky či tampóny. Sú však aj iné, pohodlnejšie možnosti? Áno!

Menštruačný kalíšok

Zrejme najznámejšia menštruačná pomôcka dnešných dní. Menštruačný kalíšok funguje podobne ako tampón, jeho výhodou je, že je možné používať ho opakovane. Kalíšok sa vymieňa podľa individuálnej potreby – každých 5-7 hodín, poprípade častejšie. Používať ho môžete aj v noci. Po použití ho umyte a dajte vyvariť do čistej vody.

Látkové vložky

O látkových vložkách má mnoho žien skreslené predstavy a túto môžno razantne odmietajú. Napriek tomu ide o naozaj praktické a najmä ekologické riešenie. Na trhu dnes nájdete veľké množstvo strihov, farieb a materiálov. Látkové vložky sú obdobné ako klasické intímky, takže ich môžete kombinovať s tampónmi či kalíškom.

Menštruačné nohavičky

Stále viac sa začína hovoriť o menštruačných nohavičkách. Na prvý pohľad vyzerajú celkom ako bežné spodné prádlo, no ukrývajú nepriepustnú vrstvu, ktorá funguje rovnako ako vložky. Toto riešenie je mimoriadne pohodlné a vhodné pre ženy, ktorým nevyhovujú vložky či kalíšky.

Menštruačná hubka

Pomerne netradičné riešenie je prírodná morská huba, ktorá nahrádza klasický tampón. Veľkou výhodou je absolútne prírodný pôvod a žiadne chemické bielenie. Táto menštruačná pomôcka nie je veľmi rozšírená, čoho príčinou môže byť najmä nie príliš praktické používanie a obavy z pretečenia.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.