Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

111-ročný Austrálčan prezradil svoje tajomstvo dlhovekosti: FUUUH, vyskúšate?

Dexter Kruger prezradil, že jeho tajomstvom je pravidelná konzumácia… kuracích mozočkov! Nuž, je len na vás, či vyškúšate jeho recept.

Najstarší muž v zaznamenaných dejinách Austrálie zaraďuje konzumáciu kuracích mozočkov medzi svoje tajomstvá, ako sa dožiť vyše 111 rokov.

Chovateľ dobytka na dôchodku Dexter Kruger sa v pondelok dožil 124 dní od oslavy svojich 111. narodenín a je tak o deň starší, než bol veterán z prvej svetovej vojny Jack Lockett, keď v roku 2002 zomrel. Píše o tom tlačová agentúra AFP.

Kruger dal niekoľko dní pred dosiahnutím rekordu interview pre mediálnu spoločnosť Australian Broadcasting vo svojom opatrovateľskom domove v meste Roma na vidieku austrálskeho štátu Queensland a povedal, že k jeho dlhému životu prispelo aj pravidelné konzumovanie uvedenej kuracej delikatesy:

Kuracie mozočky. Ako viete, kurence majú hlavu. A v nej je mozog. Je to taká malá lahôdka. Iba na jeden hlt,“ uviedol Kruger.

Jeho 74-ročný syn Greg pripisuje otcovu dlhovekosť jednoduchému štýlu života, aký viedol v odľahlej austrálskej vnútrozemskej oblasti Outback.

​Šéfka opatrovateľského domova Melanie Calvertová povedala, že Kruger, ktorý píše svoju životopisnú knihu, je zrejme jedným z najbystrejších tunajších obyvateľov.

Jeho pamäť je na 111-ročného človeka úžasná,“ uviedla Calvertová.

Zakladateľ Austrálskej knihy rekordov John Taylor potvrdil, že Kruger sa stal vôbec najstarším austrálskym mužom. Najstarším zaznamenaným človekom v Austrálii bola Christina Cooková, ktorá zomrela v roku 2002 vo veku 114 rokov a 148 dní.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.