Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

INSTAGRAM vs. REALITA: Prečo je dôležité ukazovať skutočný svet?

Otvorte si svoj Instagram a budete zaplavení bezchybnými obrázkami – nie je však tajomstvom, že veci nie sú vždy také, ako sa zdajú. Dokonalá póza, lichotivé osvetlenie, filter alebo photoshop môžu drasticky zmeniť celý vzhľad.

Tieto obrázky vytvárajú nereálne štandardy krásy a môžu nám spôsobiť smútok, nenávisť k vlastnému telu či depresie. Preto si niektorí influenceri povedali, že to treba zmeniť.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

V snahe upozorniť na klamnú povahu sociálnych médií sa zvýšil počet príspevkov „Instagram verzus realita“. Jedná sa o obrázky, ktoré poukazujú na reálne nedostatky, ako je celulitída, väčšie bruško či strie.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Victoria Niamh Spence, známa influencerka, napísala:

„Myslím si, že sociálne médiá by boli oveľa pozitívnejším priestorom, keby sa všetci rozhodli byť ľudskejšími a boli by nútení k väčšej transparentnosti pri používaní photoshopu a aplikácií na vylepšenie tela.“

Tento problém naberá na obrátkach aj offline priestore. V anglickom parlamente sa dokonca rokuje o novom návrhu zákona, ktorý predložil konzervatívny poslanec Dr. Luke Evans. Navrhovaný zákon by vyžadoval, aby známe osobnosti a vplyvní ľudia označovali obrázky, ktoré boli digitálne zmenené.

Zdroj: whateveryourdose.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.