Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Jedlo podľa znamenia: Čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť?

Viete, ktoré potraviny by ste mali zaradiť do svojho jedálnička na základe vášho znamenia?

Baran

Vyhýbajte sa mastným a ťažkým jedlám. Tie vymeňte za dostatok zeleniny, najmä za šošovicu, špenát, fazuľu či šalát. Dôležité sú tiež morské plody, orechy a zdravé oleje.

Býk

Ľudia v znamení Býka by rozhodne mali jedávať karfiol, cuketu, tekvicu a uhorku. Z mäsa by ste nemali zabúdať na jahňacinu a pečienku. Dôležité je aj ovocie a orechy – priaznivo pôsobia slivky, vlašské orechy čo mandle. Vyhýbať by ste sa mali neskorej večeri a sladkostiam.

Blíženci

Do svojho jedálnička by ste mali zaradiť listovú zeleninu – špenát, šalát, rukolu alebo púpavové listy. Vaše telo ocení aj kokos, pšenicu a lieskové orechy. Zabudnite na cigarety, alkohol a mastné jedlá. Pred spaním sa vyhýbajte ťažkým jedlám a radšej si pustite relaxačnú hudbu.

Rak

Ľudia narodení v znamení Raka by sa mali vyvarovať najmä pečivu, sladkostiam a jedlám s vysokým obsahom škrobu. Naopak, voliť by mali potraviny s vysokým obsahom vody – melón, uhorky, tekvice či paradajky.

Lev

vašimi potravinami sú surový vaječný žĺtok, špargľa, raž, fi ..

Read more at:
http://timesofindia.indiatimes.com/articleshow/80662416.cms?utm_source=contentofinterest&utm_medium=text&utm_campaign=cppst

Vašimi potravinami sú vajíčka, špargľa, syry, čierne olivy či chudé mäso. Taktiež je pre vás vhodný med, vyhýbať by ste sa mali cukru a umelým sladidlám.

​Panna

Najdôležitejšie je pravidelné stravovanie – zabudnite na vynechávanie raňajok, neskoré obedy či večere. Konzumujte zeleninu s vysokým obsahom železa a občas si doprajte obľúbené citrusy.

Váhy

Špargľa, mandle, hnedá ryža, ovocie a chudé mäso – nič z toho by vo vašom jedálničku nemalo chýbať. Vyhýbajte sa mastným jedlám, alkoholu a pikantným jedlám.

Škorpión

Ak vás trápia zažívacie problémy alebo časté infekcie, zrejme nemáte vo svojej strave dostatok čerstvej zeleniny, ovocia, rýb alebo byliniek. Naopak, môžete mať nadbytok mäsitých pokrmov, alkoholu či cigariet. Nebojte sa korenistých jedál a dodržiavajte pitný režim.

Strelec

Ak máte radi drobné snacky, vymeňte sladkosti za oriešky či sušené ovocie. Taktiež si môžete dopriať sušené datle, figy alebo jabĺčka. Vyhýbajte sa korenistým jedlám a fajčeniu.

Kozorožec

Vo vašom jedálničku nesmú chýbať mliečne výrobky, pomaranče, citróny a ovocie s vysokým podielom vody. Ak máte domáce vajíčka, môžete si pripraviť koktejl zo surových žĺtkov a tvarohu. Vyhnite sa pečivu a sladkostiam.

Vodnár

Toto morské znamenie by malo jedávať najmä morské plody a ryby – losos či pstruh patria medzi skvelé potraviny pre Vodnárov. Na desiatu si doprajte vitamíny v podobe obľúbeného ovocia, večer pred spaním si dajte hrsť orieškov. Jesť by ste nemali červené mäso a príliš veľa mlieka.

Ryby

Pre Ryby je ideálnou potravinou repa, šalát, hrozno, broskyne, jahody alebo pomaranče. Ľudia v tomto znamení najčastejšie trpia poruchami pečene či srdca, preto by sa mali oblúkom vyhnúť fajčeniu, stresu a alkoholu.

Zdroj: timesofindia.indiatimes.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.