Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Chcete schudnúť bez pohybu? Bez neho to zrejme nepôjde…

Ak chcete spraviť niečo pre svoju postavu, bez pohybu to pôjde len ťažko. Šport je najzdravší spôsob chudnutia. Precvičíte tak nielen svaly, ale môžete prispieť aj k lepšej koncentrácií a získate aj viac energie. Ak začnete žiť aktívne, budete aj v práci podávať lepšie výsledky.

Ak ste sa rozhodli, že konečne začnete venovať svoj čas aj svojim svalom, zo začiatku to veľmi nepreháňajte. Všetko s mierou platí aj tu, preto začnite pozvoľne a dbajte na signály, ktoré vám vaše telo dáva. Tak sa vyhnete následnej bolesti kĺbov aj svalov, čo by vás mohlo odradiť. Dôležitá je aj pevná vôla a odhodlanie. Nie vždy je počasie ideálne, avšak ak si už na pohyb zvyknete budete sami hľadať spôsob, ako športovať aj v zlom počasí. Jednoducho vám bude šport chýbať.

Na začiatok začnite napríklad behom alebo cyklistikou. Ak však máte vyššiu hmotnosť, vhodnejší je jednoznačne bicykel. Nezaťažuje kĺby v takej miere ako beh a je teda vhodný aj pre úplných začiatočníkov.

Nevnímajte šport ako trápenie, ale ako životný štýl. Potom bude ideálna postava realitou, a to aj bez väčších obmedzení. Šport sa opäť stáva záľubou viacerých z nás, ak je aj vašim cieľom vytrénovaná postava, nemusí vám bežná strava postačovať. Pre naberanie svalového objemu aj jeho udržanie počas diéty sú nutné proteíny. Tieto sa vyskytujú aj v strave, avšak v dostatočnom množstve ich telu dodáte v podobe výživových doplnkov.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.