Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Má váš partner problémy s erekciou? Odborníci radia, čo pomôže!

V súčasnosti trpí rôznymi stupňami erektilnej dysfunkcie až 40 % mužov po 40-ke.

Až tri štvrtiny z nich ignorujú príznaky tohto problému a nesnaží sa problém ani riešiť. Čím sú spôsobené poruchy erekcie?

Viaceré medzinárodné odborné štúdie potvrdili šesť dôvodov, ktoré erekciu zhoršujú:

  • srdcovocievne ochorenia
  • cukrovka
  • obezita
  • fajčenie
  • konzumácia alkoholu
  • nosenie mobilného telefónu vo vrecku nohavíc.

Z psychologického hľadiska má na erekciu negatívny vplyv najmä stres, či už z práce, prázdnej peňaženky alebo aj partnerky. Prvou a hlavnou zárukou zdravej erekcie je fyzická aj psychická kondícia muža.

Ako odstrániť erektílnu dysfunkciu?

Tridsaťosemročný Dávid rieši problém: „Po pätnástich rokoch s manželkou mi sex trochu zovšednel. Pridružila sa k tomu prepracovanosť, únava a nejaké to kilečko navyše a moja erekcia už nie je to, čo bývala.

Ak trpíte niečím podobným ako Dávid, pozrite sa na svoj život a odstráňte z neho všetky negatívne vplyvy na erekciu. Pri závažnejších zdravotných komplikáciách (cukrovka, kardiovaskulárne ochorenia) počúvajte rady lekára, ktorý vaše ochorenie udrží pod kontrolou. Ak zažívate stres, relaxujte a upokojte sa. Vyhýbajte sa alkoholu, fajčeniu, omamným látkam, ale aj mäkkým drogám. Tie celú situáciu len zhoršia. Ak trpíte nadváhou či obezitou, začnite sa zdravšie stravovať a zaraďte do svojho života pravidelný pohyb.

Čo (ne)robiť?

Akýkoľvek výživový doplnok na erekciu vám však bude na nič, ak pre podporu erekcie neurobíte aj zopár ďalších zmien. Jedna z nich je eliminácia všetkých negatívnych vplyvov na erekciu ako sme písali vyššie, druhou zmenou by mal byť otvorený rozhovor s vašou manželkou či partnerkou. Dôležité je, aby ste sa vzájomne so vzniknutej situácie neobviňovali.

V prípadoch, keď sa jedná o psychickú príčinu problémov, a tých býva väčšina, je dobré celú situáciu trochu odľahčiť a netlačiť na pílu. Odporúčam napríklad vyskúšať iné varianty vzájomného vzrušovania. To si samozrejme vyžaduje vysokú mieru otvorenosti a diplomacie na obidvoch stranách,“ radí life koučka Libuše Konopová.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.