Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zuzka Smatanová o duševnom zdraví: Nič na svete nie je podstatnejšie ako zdravie!

Sympatická speváčka sa vyjadrila k dôležitej téme.

Svetový deň zdravia v statuse na sociálnej sieti pripomenula v stredu svojím fanúšikom aj speváčka a skladateľka Zuzana Smatanová. Nič na svete nie je podstatnejšie, ako zdravie. Fyzické, ale aj psychické,“ píše Zuzana s odkazom na príspevok Ligy za duševné zdravie SR.

Na naozajstný význam týchto slov príde každý, kto sa dotkol dna, koho bytie sa otriaslo v úplných základoch a začal odznova,“ uvádza speváčka a skladateľka, ktorá v čase pandémie znovuobjavila svoj výtvarný talent.

Ilustrovanie ma zachránilo najmä po psychickej stránke, pretože som sa mohla upnúť na inú tvorivú činnosť a netrápiť sa frustráciou, že nemôžem hrať koncerty. Skladanie pesničiek je a vždy bude prioritou, ale nedá sa to robiť vždy a stále. Potrebovala som od toho prestávku, upriamiť svoju hlavu aj na niečo iné, a preto mi prišlo ilustrovanie ako tá najvhodnejšia aktivita,“ povedala v ostatnom rozhovore pre TASR Smatanová.

Zuzka ďalej vyzýva svojich priaznivcov: Každé ráno ďakuj za to, že dokážeš dýchať, že si spomenieš na to, ako sa voláš, že udržíš lyžicu, že prejdeš z kuchyne do izby, že vieš čo je radosť a máš zmysel života, pre ktorý sa ráno budíš. Nezabudni.“

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.