Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

5 dôvodov, prečo cvičiť RÁNO!

Aj vám sa stáva, že ráno vykročíte z postele zlou nohou, trápi vás únava, zlá nálada a neviete sa sústrediť? Vyskúšajte si ráno zacvičiť a uvidíte, že váš deň bude celkom iný.
Aké benefity má ranné cvičenie?

1. Prebudí vás

Nespoliehajte sa iba na silnú kávu! Už 10 drepov vás dokáže dostatočne prebudiť a ak k ním pridáte beh na čerstvom vzduchu, únava bude razom preč.

2. Dodá vám energiu

Mnohé štúdie dokazujú, že ranné cvičenie vám dodá energiu na celý deň. Pravidelné cvičenie vás dokáže napumpovať takým množstvom energie, že z neho budete čerpať aj poobede.

3. Zvýšenie koncentrácie

Azda každý má občas dni, kedy sa nedokáže na nič sústrediť. Myšlienky vám lietajú po celej miestnosti, práca stojí a čas ubieha. Aj tento problém dokáže vyriešiť ranný pohyb. Vedci tvrdia (a my môžeme potvrdiť), že cvičenie dokáže zlepšiť sústredenie, pretože mozog sa vám lepšie prekrvuje.

4. Zredukuje stres

Čaká vás náročný deň a už ráno si nervózne hryziete nechty? Ranný tréning vám perfektne pomôže odbúrať stres, ktorý vás iba zbytočne unavuje.

5. Zlepší sa vám spánok

Podľa odborníkov ranné cvičenie prispieva k lepšiemu a kvalitnejšiemu spánku. Ak si ráno zacvičíte, večer rýchlejšie zaspíte, budete sa menej budiť a váš spánok bude dlhší.

Zdroj: Bustle.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.